رفع مشکلات ناشی از تنشهای اتفاقی در ساختمانها با میلگرد!

مشکلات ناشی از تنش‌های طولی و عمدی علاوه بر دماهای متفاوت از محیط تنظیم.[14] اگر میلگرد دارای دنده‌هایی است که آن را به صورت مکانیکی به بتن متصل می‌کند، اما همچنان می‌توان آن را تحت فشار قرار داد از بیرون کشیده شد، اتفاقی که با ریزش سازه‌ها در بزرگتر همراه است.

شما می توانید با کمک میلگرد اصفهان از آن بهره مند شوید.

برای جلوگیری از چنین شکستی، میلگرد یا عمیقاً در اعضای ساختاری مجاور (40 تا 60 برابر قطر) تعبیه می شود یا در انتهای آن خم می شود و قلاب می شود تا آن را در اطراف بتن و سایر میلگردها قفل شود.

این موضوع اول اصطکاک را افزایش می دهد که میله را در جای خود قفل می کند، در حالی که روش دوم از مقاومت فشاری بالای بتن استفاده می کند.

میلگرد معمولی از فولاد سکوریت ناتمام ساخته شده است که آن را مستعد زنگ زدگی می کند. به طور معمول پوشش بتنی قادر است مقدار pH بالاتر از 12 را فراهم کند تا از واکنش خوردگی جلوگیری شود.

با استفاده از میلگرد بناب شاهین می توان از آن بهره جست.

پوشش بتنی خیلی کم می تواند این محافظ را از طریق کربنات از سطح و نفوذ نمک به خطر بیندازد.

پوشش بتنی بیش از می تواند باعث ایجاد عرض ترک بیشتر شود که همچنین محافظ محلی را به خطر می اندازد. از آنجایی که حجم بیشتری نسبت به فولادی دارد که آن را تشکیل می‌دهد می‌گیرد، فشار داخلی شدیدی بر روی اطراف ایجاد می‌کند که باعث ترک خوردن، ریزش و در نهایت شکست ساختاری می‌شود.

 در کارهای ساختمانی میلگرد بسیار پر کاربرد است.

این پدیده به عنوان جک مشخص می شود. این یک مشکل خاص در جایی است که در معرض آب نمک قرار می‌گیرد، مانند پل‌هایی است که در زمستان روی جاده‌ها اعمال می‌شود یا در کاربردهای دریایی.

میلگردهای بدون پوشش، کربن/کروم کم (میکروکامپوزیت)، بر سیلیکونی، روکش اپوکسی، گالوانیزه یا فولاد ممکن است در این شرایط با ضد انرژی بیشتر، اما هزینه بسیار کمتری در طول عمر پروژه استفاده شود.

15][16] هنگام کار با میلگردهای دارای پوشش اپوکسی در طول حمل و نقل، ساخت، جابجایی، و پروسه اجرای بتن دقت کنید، زیرا آسیب مقاومت درازمدت این میلگردها در برابر کاهش می یابد.

در انواع ساخت و سازها میلگرد اوتکا بسیار کاربرد دارد.

[17] حتی میله‌های پوشش‌دار اپوکسی آسیب‌دیده عملکرد بهتری نسبت به میلگردهای تقویت‌کننده بدون روکش نشان‌داده، پوشش‌های پوشش‌دار اپوکسی آسیب‌دیده عملکرد بهتری نسبت به میلگردهای تقویت‌کننده بدون روکش نشان‌داده‌اند، پوشش‌های پوشش‌دار اپوکسی از میله‌ها و پوشش‌های لایه‌های اپوکسی گزارش شده است.

[18] این میلگردهای پوشش داده شده با اپوکسی در بیش از 70000 عرشه پل در ایالات متحده استفاده می شود، اما این فناوری به دلیل عملکرد ضعیف آن در سال 2005 به پایین به نفع میلگرد فولادی ضد زنگ کنار گذاشته شد.[19][20] ]

 • منابع:
  1. Rebar
 • تبلیغات: 
  1. کیف با کیفت چرم خوب
  2. قوانینی در مورد دوربین مدار بسته که بهتر است بدانید!
  3. کودکی که با ریختن خامه دور لبش ادعا کرد هاری گرفته
  4. آتش گرفتن خانه با استفاده از چوب